Jump to content

ورود ستارگان به استادیوم نسل هشتم - FIFA 15


M3HDI
 Share

Recommended Posts

به جرات می*توان گفت فوتبال محبوب ترین ورزش دنیاست. هر ساله در صدها کشور مختلف لیگ*های داخلی برگزار شده و در کنار آن*ها هم رویدادهای میان قاره*ای و جهانی بین تیم*های ملی و باشگاهی به انجام می*رسد که از بین آن*ها می*توان به جام قهرمانان اروپا، جام جهانی و... اشاره نمود. بی*شک با این سطح محبوبیت، همواره بازی*ها و فیلم*هایی هم از این ورزش ساخته می*شود که در صنعت گیم، مهم*ترین عناوین سری بازی*های FIFA و PES هستند. فیفا در سال*های اخیر به طرز عجیبی پیشرفت داشته و سیری کاملا صعودی را در پیش گرفته است. در هر سالی که نسخه جدیدی از ساخته EA Sports منتشر می*شود، همه فکر می*کنند که دیگر تمام شد و پیشرفت و بهبود خاصی نخواهند دید؛ اما هر سال شاهد بهتر و بهتر شدن فیفا هستیم. جدا از هر گونه مقایسه و سنجش، می*توان شروع طوفانی فیفا را در آغاز نسل هفتم دانست؛ آن*هم در حالی که در نسل ششم و پنجم، شاید کمتر کسی حتی فیفا را به طور آن*چنانی می*شناخت و اکثر گیمرها PES را ترجیح می*دادند. اما با شروع کار PS3 و X360 و پس از پایان سال رویایی PES6، یک*دفعه ورق برگشت و فیفا کاملا از رقیب سنتی خود پیشی گرفت و یک نسل سراسر موفق را برای خود رقم زد. حال که نسل هفتم نیز پایان یافته است باید ببینیم در شروع جدید در نسلی تازه، کدام یک موفق*تر خواهند بود. آیا باز هم فیفا مسیر رو به بالای خود را حفظ خواهد کرد و نسل هشتم را هم مال خود می*کند؟ یا PES بالاخره بعد از 7 سال شعار "به ریشه*ها باز می*گردیم" جایگاه خود را پس می*گیرد؟ برای پاسخ به این سوال باید فعلا صبر کنیم اما برای آشنایی با تغییرات و ویژگی*های جدید FIFA 15 همین مقاله کافی است!

files_previews_6717391[90e109e2dd431a678a508b20b57f99b5].jpg

گیم*پلی همواره مهم*ترین بخش در بازی*هاست اما این قسمت در عناوین ورزشی نقش پررنگ تری را ایفا می*کند. سری بازی فیفا همیشه سعی دارد ویژگی*های جدید و منحصر به فردی را به نسخه*های هر ساله خود اضافه کند تا این روند رو به رشد و صعودی را حفظ کند. امسال شاهد تغییرات بزرگی در بخش دروازه*بان*ها و هوش*مصنوعی آن*ها هستیم. از آن*جا که هیچ وقت موارد جدید اضافه شده بی*نقص نبوده اند، این*بار هم شاهد مشکلات گوناگونی در نسخه Demo هستیم که امیدواریم در نسخه اصلی حل شده باشند. عکس*العمل دروازه*بان*ها در اکثر مواقع بسیار زیبا و تاثیرگذار است و انیمیشن*های جدید هم به هرچه بهتر شدن این قسمت کمک کرده است. اما خروج بی*مورد و نشان ندادن هیچ*گونه واکنشی به برخی توپ*ها، خدشه بزرگی به AI وارد کرده است. در کنار این عامل باگ*های گوناگونی که در نسخه FIFA 14 شاهد بودیم این*بار رفع شده*اند که اصلی*ترین آن*ها هنگام پرتاب اوت است؛ دیگر از دنبال توپ دویدن و تلف شدن بی*جهت وقت خبری نیست. اما مورد جدیدی برای وقت*کشی اضافه شده و آن هم هنگام کارت دادن داور است. موقعی که داور قصد دارد بازیکنی را با کارت جریمه کند، نمی*توان صحنه را رد (به اصطلاح Skip) کرد و در این بین وقت هم نگه داشته نشده و از دست می*رود.

files_previews_7742662[88ed3eebfa12b8b50be020484e60ada3].jpg

سیستم شوت زدن به صورت کلی دچار دگرگونی شده و دیگر از شوت*های سوباسایی نسخه 14 خبری نیست! اما شاهد بازگشت باگ معروف FIFA 10، یعنی شوت*های بغل پا هستیم؛ تقریبا تمامی شوت*های بغل پا همراه با یک کات باور نکردنی شده و به تور دروازه می*چسبند! انیمیشن*های جدید اضافه شده را می*توان جزو معدود بخش*های جدید بی*عیب و نقص دانست. انیمیشن*های نرم و روان جدیدی که برای بازیکن*ها در نظر گرفته شده است به واقعی*تر شدن بازی کمک شایانی نموده است. صحنه*های آهسته بعد از پایان بازی و بین دو نیمه تغییرات بسیار مثبت و خوبی داشته و به قدری زیبا تدوین شده*اند که از دیدنشان سیر نخواهید شد. تاکتیک*های جدیدی برای گیم*پلی اضافه شده که مهم*ترین آن*ها حمله همگانی و دفاع همگانی است. تکنیک جدیدی برای کرنرها هم در نظر گرفته شده که می*توان با توجه به نحوه سانتر کردن، از آن*ها بهره برد. سیستم هوش*مصنوعی نیز تغییرات جالبی داشته و سبک بازی CPU از حالت خشک و قابل پیش*بینی گذشته خود فاصله گرفته است.

files_previews_4663283[6a9006a973b407752d5c7c4ef6c7c710].jpg

گرافیک دومین نسخه نسل هشتمی، تغییرات مثبتی در جهت زیبایی و چشم*نواز تر شدن بازی به خود دیده است. در هوای بارانی شاهد گلی و کثیف شدن لباس بازیکنان هستیم و به لطف موتور Ignite صحنه*های برخورد نیز بسیار طبیعی و زیباتر شده*اند. مصنوعی بودن چهره و استایل برخی بازیکنان هنوز هم در بازی دیده می*شود اما باز هم جای شکرش باقی* است که تکان خوردن موی بازیکنان در راستای تغییر در بخش طراحی اضافه شده است. چمن زمین ورزشگاه نیز این* بار به صورت کامل خراب و کنده می*شود ولی روی گیم*پلی تاثیر خاصی ندارد. در کنار این مورد، گرافیک کلی چمن و 3 بعدی شدنش به صورت بهبود یافته و پیشرفته*تر از نسخه قبل، چهره کلی بازی را زیباتر جلوه می*دهد. کنده شدن چمن و به هوا پاشیده شدن آب باران کماکان شبیه نسخه 14 است و شاید در ابتدا زیبا به نظر بیاید، اما مطمئنا با نگاه دقیق*تر به آن*ها متوجه بی*کیفیت بودنشان می*شوید. سیستم برف و باران دچار تغییراتی شدند که البته در حدی محسوس نیست که بتوان به توصیفشان پرداخت.

صداگذاری این نسخه هم مانند دیگر نسخه*ها بسیار زیبا و دل*نشین است و مثل همیشه شامل تعداد زیادی گفت و گوی جدید در مورد بازیکن*ها و تیم*هاست. Martin Tyler و Alan Smith باز هم با صداهای گرم خود به گزارش و تفصیر بازی می*پردازند و وقایع مختلف را بازگو می*کنند.

files_previews_4251384[4b2c8aad91c7aed8a159791efcd22d44].jpg

پس از تجربه چند ساعته Demo فیفا 15 نمی*توان به طور قطعی نظر داد اما به نظر باز هم در کنار مشکلات گوناگونی که شاهد هستیم و به مرور و در طی آپدیت*ها در طول سال حل می*شوند، سالی دیگر را با نسخه*ای دیگر از سری بازی*های فیفا خواهیم گذراند و با بخش*های گوناگون این نسخه نیز ساعت*ها سرگرم خواهیم شد.

منبع : بازی سنتر - بازی‌سنتر | پیش نمایش | PC | FIFA 15 | خواندن پیش نمایش | ورود ستارگان به استادیوم نسل هشتم

Link to comment
Share on other sites

سلام یعنی اکه فیفا نسخه کاملش مثل همین دموش باشه افتضاحه>>>>>>من هم فیفا باز هستم نه اینکه پیس بازی می کنم و بگین این حرفا چرنده>>>>جدی گفتم خیلی افتضاحه

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...