Jump to content

آموزش بازي كردن تو مسابقات

stardidar
 Share

Recommended Posts

بازم سلام از اونجايي كه به فصل مسابقات ( تابستان ) داريم نزديكتر ميشيم و براي قهرماني تو مسابقات به حريفهاي ناشناس زيادي برخورد ميكنيم كه هر كدوم سبك و سياق خاص خدشونو دارن تو اين جلسه سعي ميكنيم با هم يه مروري داشته باشيم به رويارويي با حريفهاي ناشناس تا حداقل بتونيم از غافلگير شدن تا حد ممكن جلو گيري كنيم . در مواقع رويارويي به حريفهاي ناشناس اونجوري كه تجربه نشون داده بايد بازي رو به 3 تا 30 دقيقه تقسيم كرد .

30 دقيقه اول ( از دقيقه 1 تا 30 ) : تو 30 دقيقه اول بايد بازي رو اداره كنيد و وقتي كه توپ دست حريفتون مياد بايد ببينيد حريفتون چجوري حمله ميكنه و از چه روشهايي ميخواد به دروازتون نزديك شه و به گل برسه . اگه تو 30 دقيقه اول شما گل خوردين اصلا لازم نيست شتاب زده عمل كنيد يا اينكه تمركزتون رو از دست بدين چون وقتي اگه تمركزتون چند ثانيه فقط تو دفاع از دست بدين مساوي اينه كه شما گلهاي بعدي رو بخوريد و كاملا ديگه بازي رو از دست بدين . تو اين بازي هم اگه شما 2 تا گل عقب بيافتيد به احتمال زياد گلهاي بيشتري ميخوريد مگر اينكه سريع اختلاف گلتون رو به حداقل برسونيد و ديگه گل نخوريد كه كاريست بسي دشوار . به نظر خيلي از كارشناساي عامل اينكه تيم هاي آلماني اكثرا موفق هستن اينه كه حتي تو بازي هايي كه به 120 دقيقه ميره هيچ وقت بعد دريافت گل يا در اوايل يا اواخر نيمه ها تمركز دفاعيشونو از دست نميدن و به حريفشون پيروز ميشن . در 30 دقيقه اول بهترين راه اينه كه شما حفظ توپ كنيد و كمتر توپ و به حريف بدين . 30 دقيقه دوم ( از دقيقه 31 تا 60 ) : تو 30 دقيقه دوم شما وقتي فهميدين كه حريفتون عمدتا از چه طرقي به شما حمله ميكنه بايد تو دفاع راه هاي نفوذي حريفتون رو ببنديد و كم كم جانب احتياط رو تا حدود كمي رها كنيد و سعي كنيد با شناختي كه 30 دقيقه اول از حريفتون بدست آوردين بهش حمله كنيد و نقاط ضعف دفاعشو پيدا كنيد و از اون نقاط به گل برسيد . اين 30 دقيقه خيلي مهم هستش كه شما بتونيد به گل برسيد چون اگه اين مهم اتفاق بيافته حريفتون به شدت استرس ميگيره و شما ميتونيد باز هم اختلاف و بيشتر و بيشتر كنيد . 30 دقيقه سوم ( از دقيقه 61 تا 90 ) : تو اين 30 دقيقه شما بايد سعي كنيد نذاريد از حريف عقب باشين چون واقعا خيلي خطرناكه به 2 دليل كه يكيش باعث ايجاد استرس در شما ميشه و باعث ميشه شما رو حمله تمركز كنيد و اسير ضد حملات حريف بشين دومين دليلش كه خيلي مهمتره اينه كه استقامت بدني يا Stamina بازيكنان شما هر چه به دقيقه 90 نزديك ميشيد رو به كاهشه و بازيكناتون خسته ميشه و گل زني براي شما سخت تر از قبل ميشه . ولي اگه بازي مساوي بود سعي كنيد باز هم حفظ توپ كنيد و با دادن توپ به حريف اجازه ندين حريف به دروازتون نزديك شه و سعي كنيد زننده گل برتري شما باشيد .در اين دقايق اصلا بي مهابا حمله نكنيد سعي كنيد حمله هاتون آگاهانه و با هدف به گل رسيدن باشه نه اينكه فقط توپ رو از به زمين حريف رسونده باشين به عبارت ديگه از روشهايي كه تو اونها تبحر داريد واسه گل زني از اونها استفاده كنيد و سعي كنيد تاكتيك ها و روشهايي كه تو بازي نشون نداديد از خودتون تو اين دقايق از خودتون نشون بديد . اما اگه از حريف عقب بوديد و اختلاف يك گل بود در اين دقايق سعي كنيد تا دقيقه 75 يا 80 بازي خودتون رو ارائه بدين ولي سعي كنيد بيشتر حمله كنيد نه دفاع . اما از دقيقه 75 يا 80 به بعد تركيبتون رو حمله كنيد و به هر طريق ممكني سعي كنيد به گل برسيد اما اگه اختلاف بيشتر از يك گل بود از همون دقيقه 60 يا 65 تركيبتون رو هجومي كنيد و يك ريسك رو انجام بدين . مكته مهمتر از همه اينه كه اگر در اين دقايق ( دقيقه 60 به بعد ) اگه از حريف جلو بودين سعي كنيد اول گلتون رو حفظ كنيد و بعد حفظ توپتونو تا حد ممكن بالا ببريد (اين به اين منظور نيست كه وقت تلف كنيد هميشه بازي جوانمردانه رو رعايت كنيد ) و گل بعدي هم بزنيد تا اختلاف رو حداقل به 2 گل برسونيد . دقايق 60 به بعد حد الامكان تعويض كنيد و از بازيكناي تازه نفس تو خط حمله استفاده كنيد و براي مهاجماتون پاسهاي پشت دفاع يا پاسهاي فرار بفرستين . اين دقايق مهمترين دقايق يه بازي هستن چون ميتونه به راحتي برنده مسابقه عوض شه يا تعيين شه .

موفق باشيد

بسیار جالب بود.به نظر من مهم ترین نکته اینه که در تمام 90 دقیقه بازی دفاع منظم و محکمی داشته باشی و مثل یک دز مستحکم عمل کنی.بسته به تیمی هم که بازی میکنی باید تاکتیک مختص اون تیم رو داشته باشی به عنوان مثال من همیشه با رئال بازی میکنم و هیچ وقت در زمین حریف دفاع نمی کنم یعنی 11 بازیکن رو میارم تو زمین خودم و از اونجا دفاع میکنم و اینجوری کار برای بازی سازی حریف بسیار سخت میشه و حریف مجبوره یا توپ رو لو بده یا دفاعشو هم بیاره تو زمین من که موقعیت ضد حمله برام ایجاد میشه.نکته مهم دیگه اینه که باید پساکاری دقیقی داشته باشی و من همیشه بین دو نیمه امار پاسهای سالمم رو چک میکنم و اگر ضعیف باشه می فهمم که مشکل یا از پاسکاری منه یا از پرسینگ حریف که بسته به اون تصمیمات متنوعی می گیرم مثل تغییر تاکتیک،اضافه کردن یک هافبک هجومی مثل کاکا به خط دفاع یا اضافه کردن مودریج و غیره.

اگر هم ببینم تیم حریف قدرت بدنی بالایی داره مثل منچستر سیتی یا چلسی کلا خط هافبکو از مدار خارج میکنم و از سعی میکنم بازی رو بدم دست اوزیل و با پاسهای ریسکی رونالدو رو صاحب موقعیت کنم.البته اگر بفهمم که رونالدو یارگیری شده کلا بازی رو میدم به رونالدو یعنی رونالدو رو همش صاحب توپ میکنم تا بازیکن یارگیر همش با اون بیاد و پست اون خالی بشه تا کونترائو از سمت چپ راحت فرار کنه

هرچند خیلی طوالانی و عجیب به نظر میرسه اما جالبه که من این تصمیمات رو در عرض یک دقیقه می گیرم و به تاکتیک و برنامه ریزی خیلی معتقدم و برای تک تک لحظات بازی و بسته به حریفم برنامه دارم

بسیار جالب بود.به نظر من مهم ترین نکته اینه که در تمام 90 دقیقه بازی دفاع منظم و محکمی داشته باشی و مثل یک دز مستحکم عمل کنی.بسته به تیمی هم که بازی میکنی باید تاکتیک مختص اون تیم رو داشته باشی به عنوان مثال من همیشه با رئال بازی میکنم و هیچ وقت در زمین حریف دفاع نمی کنم یعنی 11 بازیکن رو میارم تو زمین خودم و از اونجا دفاع میکنم و اینجوری کار برای بازی سازی حریف بسیار سخت میشه و حریف مجبوره یا توپ رو لو بده یا دفاعشو هم بیاره تو زمین من که موقعیت ضد حمله برام ایجاد میشه.نکته مهم دیگه اینه که باید پساکاری دقیقی داشته باشی و من همیشه بین دو نیمه امار پاسهای سالمم رو چک میکنم و اگر ضعیف باشه می فهمم که مشکل یا از پاسکاری منه یا از پرسینگ حریف که بسته به اون تصمیمات متنوعی می گیرم مثل تغییر تاکتیک،اضافه کردن یک هافبک هجومی مثل کاکا به خط دفاع یا اضافه کردن مودریج و غیره.

اگر هم ببینم تیم حریف قدرت بدنی بالایی داره مثل منچستر سیتی یا چلسی کلا خط هافبکو از مدار خارج میکنم و از سعی میکنم بازی رو بدم دست اوزیل و با پاسهای ریسکی رونالدو رو صاحب موقعیت کنم.البته اگر بفهمم که رونالدو یارگیری شده کلا بازی رو میدم به رونالدو یعنی رونالدو رو همش صاحب توپ میکنم تا بازیکن یارگیر همش با اون بیاد و پست اون خالی بشه تا کونترائو از سمت چپ راحت فرار کنه

هرچند خیلی طوالانی و عجیب به نظر میرسه اما جالبه که من این تصمیمات رو در عرض یک دقیقه می گیرم و به تاکتیک و برنامه ریزی خیلی معتقدم و برای تک تک لحظات بازی و بسته به حریفم برنامه دارم

جالب بود