Jump to content

Anti Uncharted/مقاله ای متفاوت در مورد Last Of Us

Recommended Posts

7n1quks2agn5amoxefmg.jpg

"سری بازی ها آنچارتند مرده اند"

این یکی از ایده هایی بود که من فکر میکردم بعد از بازی کردن Remmember me-Last of us-Uncharted پشت سر هم به ذهن من

خطور میکند..آنچارتد در بین این دو بازی گیر کرده است.بازی Remmember me که تا حدودی با آنچارتد برابری میکند اما ارزش تولید

آن در مقابل آنچارتد کم می آورد برای مثال میتوان به عیب های بسیار زیاد در این بازی اشاره کرد.بعد به بازی Last of us میرسیم که

به نظر من آنتی آنچارتدی از شرکت Naughty dog بوده است.Last of us بازی است که خیلی از ایراد های uncharted را برای ما بیان میکند.

خیلی واضح است که بازی هایی به سبک آنچارتد که به نظر سینماتیک میرسند زود گذر است و زیاد مخاطب را جلب نمیکند.حداقل

آن ها به یک نوآوری نیاز دارند.برای مثال Remmember me به طرز بسیار غیر حرفه ای ،یک کپی از بازی آنچارتد حساب میشود.

rkd96qdio0e33powf13u.png

چیزی که سری بازی های آنچارتد را خیلی اثر گذار نشان میدهد این است که آن ها گیمر ها را به وسیله ی لحظات جذاب و معماهای

جالب خیلی سرگرم میکنند.محیط در سری بازی های آنچارتد طوری طراحی شده است که شما از یک لبه به لبه ی دیگر بپرید و دوربین آن راه را به شما نشان میدهد.

4wvj7wicq7nol055phaj.jpg

نحوه ی تیر اندازی در آنچارتد یک را میتوان به عنوان بدترین عیب بازی دانست.صدای شلیک و انفجار های یک مقدار مسخره به نظر

میرسد.شما چنیدین نفر را خودتان تنهایی با لانچر و حتی با مشت و ... به زمین می اندازید.در آنچارتد 3 ،درگیری ها سرگرم کننده

تر هستند و شما را به داستان متصل میکنند.البته داستان با تمامی کشتار هایی که شخصیت بازی انجام میدهد در یک ردیف قرار

نمیگیرد و یکی از مشکل های بازی است.

یکی دیگر از بدی های آنچارتد این است که به گیمر اجازه نمیدهد که خود بین مبارزه و فرار کردن یکی را انتخاب کند.تهیه کنندگان

مبارزه را انتخابی اجباری و سرگرم کننده برای گیمر ها در نظر گرفته اند.داستان و شخصیت های بازی طوری است که Naughty dog میتواند فیلم آنچارتد را نیز بسازد.

البته خیلی سخت است که از دست آنچارتد عصبانی شویم.داستان و محیط بازی ما را پای کنسول هایمان میخکوب میکند.لحظه

های اکشن بازی بسیار سرگرم کننده است حالا از این نکته صرف نظر کنیم که بسیار هم تکراری هستند!

وقتی که یک بازی به پای بازی های شرکت Naughty dog نمیرسد،باعث دردسر بزرگی برای بازی میشود.Remmember me ِیکی

از آن بازی هاست.آن ها از گیم پلی آنچارتد تقلید کردند و یک علامت های نارنجی رنگی را برای صحنه های اکشن خود در گیم پلی

استفاده کرده اند.هیچ بحثی نیست که Remmember me یک بازی بی احساس و پوچ هست.این بازی نقد کردن آنچارتد را برای ما

آسان تر میکند.این بازی ها تنها بازی هایی نیستند که به مشکل خوردند.

ofmd96w7m7yjfmqitw.jpeg

Last of us یکی از بهترین بازی های سینماتیک است که بقیه ی بازی ها باید به این بازی احترام بگذارند.درگیری ها پیچیده هستند.

به شخصیت بازی معنی داده اند و ما را با چند انتخاب برای پیشروی مراحل تنها گذاشته اند.جای اینکه کور کورانه همه چیز مثل Drake (شخیصت اصلی آنچارتد)خوب باشد،Ellie

و Joel مشکلات زیادی را در پیش دارند.

من از سری بازی های آنچارتد متنفر نیستم.من همیشه دوران خوبی را با آن ها سپری کردم.اما برایم انتخاب کردن بین این

دو بازی سخت است مخصوصا وقتی که Remmember me اشکالات بازی را به نمایش میگذارد.Last of us به ما ثابت کرد که

Naught dog همچنان بازی های جذاب و سینماتیک را میتواند به نمایش بگذارد.این بازی یک طرحی را پیشنهاد میکند که بازی بدون فدا کردن گیم پلی به سوی سینمایی شدن برود.

این بازی همچنین دیگر فضایی برای بازی بعدی آنچارتد نگذاشته است.آیا Naughty Dog بعد از Last of us به دنبال

Uncharted میرود؟من که بعید میدانم و حتی متعصب ترین طرفداران ,آنچارتد نیز دوست ندارند دوباره Drake را ببینند.

هر چه قدر که ما به کنسول نسل بعد نزدیک میشویم بازی های سینماتیک بیشتری را میبینیم.Last of us مثل یک نگاه زود رس

به آینده است.بازی های مثل Watch dog و Titanfall ترکیب بازی های سینماتیک و بازی های سنتی را آسان تر میکند.

Unchartedبرای کنسول بعدی سونی باید یک راه دیگه ای را برای خودش انتخاب کند. و من امیدوارم که تغییر اساسی را ببینم.

مترجم:Red20Devils

درود

توی بازینما یه کل کل و ... هست بین فن های سونی و مایکرو

و الان یادم افتاد اینجا هم مطرح کنم هی چند تاشون دم از halo و سری اون میزنند اعصابم بهم میریزه به خدا :دی وقتی آدم بخواد halo رو با انحصاری های سونی یکی کنه من فقط last of us رو میگم به بهترین و به قول خودم خدای بازیها god of war کاری ندارم uncharted و kill zone هم به کنار :دی

مقایسشون خنده آوره به خدا :دی

مقاله هم عالی بود امیدوارم یه بازی بسازن مثل آنچارتد و یا همین رو ادامه بدن واقعا محشره

درود

و الان یادم افتاد اینجا هم مطرح کنم هی چند تاشون دم از halo و سری اون میزنند اعصابم بهم میریزه به خدا :دی وقتی آدم بخواد halo رو با انحصاری های سونی یکی کنه من فقط last of us رو میگم به بهترین و به قول خودم خدای بازیها god of war کاری ندارم uncharted و kill zone هم به کنار :دی

مقاله هم عالی بود امیدوارم یه بازی بسازن مثل آنچارتد و یا همین رو ادامه بدن واقعا محشره

علت اصلی که من اگر بخوام کنسول نسل بعد رو بخرم به خاطر بازی های انحصاری سونی هم که شده ps4 رو انتخاب میکنم.

من که فقط به عشق بازی محبوبم :دی خدای جنگ و کریتوس کبیر :دی

باورتون نمیشه من پی اس تری رو فقط و فقط به خاطر خدای جنگ 3 خریدم 2 سال صبر کردم تا قیمت بازیش شد 50 هزار تومان بعد خریدمش دیوانگی در حد مرگ به من میگن نه :)) :دی

درود

هیلو که عالی بود.اتفاقا من خودم به خاطر انحصاری های xbox one به احتمال 99% کنسول xbox one میخرم.titanfall,quantum break,forza 5,halo,.............

مقایسه متا هیلو با بازی هایی که نام بردی به روایت تصویر:d (البته چند تا از شماره فرعی هارو اینجا قرار ندادم )

index.php?module=thumbnail&file=slqgvkb6a52d7v0pxvj.gif

index.php?module=thumbnail&file=424w3b4qeh0wdz7q1vfc.gif

index.php?module=thumbnail&file=7dfcqya93azapxgnq34q.gif

index.php?module=thumbnail&file=eh50s7tr0ue6oppf0bs.gif

index.php?module=thumbnail&file=0jj1vo1ofh3kxgycyc4.gif

index.php?module=thumbnail&file=kgpwi6nwtd72ksptifxg.gifindex.php?module=thumbnail&file=0q4rjm379z4pfaekrhvm.gifindex.php?module=thumbnail&file=zk05gt5bihd69b4cmn5m.gif

index.php?module=thumbnail&file=4eqnpd70h24ts1avc3h.gifindex.php?module=thumbnail&file=zpf7zinyz5yag6k5fder.gifindex.php?module=thumbnail&file=afsbmbv1xgtvwu0m6a5m.gifindex.php?module=thumbnail&file=50ddn5skarqzuh8a4khb.gif

index.php?module=thumbnail&file=yy3raigwdmgl3qy0mj5x.gif

این عکس هارو نذاشتم که بگم کدوم بهتره فقط میخواستم اینو یاد آوری کنم که بازی هیلو بازی کوچیکی نیست.

بهرام نمیدونم چرا فن های ایکس باکس از بازی halo خوششون میاد خداییش خیلی فضایی و ... هست :دی اما موندم یکم فکر کن و تو کعه ما شا الله گیمر ناشناسی نیستی هم سونی بازی کردی هم مایکر بشین و مقایسه مو به مو بکن از گرافیک بگیر تا ... بین همین

titanfall,quantum break,forza 5,halo

و

last os us , god of war , uncharted , kill zone و دیگر بازیهای انحصاری که من نمیدونم :دی ببین کدوم داستان + همه چی بهتری داره برخی سایت ها قبول کن که یکمی الکی جو میدن و الا halo 2 در حد last of us نیست نمیگم سری داستانش کلا چرته اما خداییش سونی بهتره زده بازیهاشو و با این کارهایی هم که x1 کرده ببین مرگ halo 5 و سری شو کامل کرده :| :دی

بهرام نمیدونم چرا فن های ایکس باکس از بازی halo خوششون میاد خداییش خیلی فضایی و ... هست :دی اما موندم یکم فکر کن و تو کعه ما شا الله گیمر ناشناسی نیستی هم سونی بازی کردی هم مایکر بشین و مقایسه مو به مو بکن از گرافیک بگیر تا ... بین همین

titanfall,quantum break,forza 5,halo

و

last os us , god of war , uncharted , kill zone و دیگر بازیهای انحصاری که من نمیدونم :دی ببین کدوم داستان + همه چی بهتری داره برخی سایت ها قبول کن که یکمی الکی جو میدن و الا halo 2 در حد last of us نیست نمیگم سری داستانش کلا چرته اما خداییش سونی بهتره زده بازیهاشو و با این کارهایی هم که x1 کرده ببین مرگ halo 5 و سری شو کامل کرده :| :دی

قبول دارم انحصاری های سونی تعدادشون بیشتره ولی از لحاظ کیفیتی تقریبا برابرند.من اینو نمیگم منتقد ها میگن.هر چند اگر مثلا به من بگن یکی از بهترین انحصاری های ps3 چیه؟احتمالا من میگم heavy rain یا یکی از بهترین انحصاری های xbox 360 چیه؟ من میگم Alan Wake.این دو تا بازی متاشون زیر 90 هستش ولی برای من خیلی با اهمیت هستن.در مورد نسل بعد هم ماکروسافت خیلی روی انحصاری هاش خرج کرده.تو e3 کاملا مشخص بود.من خودم وقتی e3 نگاه میکردم حسرت انحصاری های ماکرو میخوردم.چون اون زمان سیاست های ماکرو تغییر نکرده بود ولی بعد از تغییر سیاست هاش خیلی امیدوار شدم تا انحصاری های xbox one بازی کنم.اینم که بگیم کدوم كنسول انحصاری هاش بهتره سلیقه شخصی هستش.مثلا من واقعا forza دوست دارم و برای تجربه نسخه 5 لحظه شماری میکنم در حالیه که علاقه زیادی به gt ندارم.خودم killzone خیلی دوست دارم ولی با نمایش شماره جدیدش ناامید شدم چون هیچ شباهتی به نسخه های قبلی و اون جو سنگین نداشت.یا بعد دیدن driverclub و مقایسه اون با forza 5 بدون شک forza انتخاب میکنم.کلا سلیقه ها فرق داره دیگه ممکنه نظر خیلی ها بر عکس من باشه.مثلا من داستان هیلو قوی میدونم ولی بعضی ها میگن تخیلی یا فضایی.:دی

من خودم بازی های انحصاری ایکس باکس رو بازی نکردم و نمیتونم چشم بسته نظر بدم.ولی میگم بازی های انحصاری سونی عالی هست.حتی فراتر از عالی!آنچارتد و Last of us و در ادامه Beyond:Two souls فکر کنم برای مثال زدن کافی باشه.

باورتون نمیشه من پی اس تری رو فقط و فقط به خاطر خدای جنگ 3 خریدم 2 سال صبر کردم تا قیمت بازیش شد 50 هزار تومان بعد خریدمش دیوانگی در حد مرگ به من میگن نه :)) :دی

نمیدونم توی این بازی شما چی میبینید که من نمیبینم..من از این بازی متنفرم!

من خودم بازی های انحصاری ایکس باکس رو بازی نکردم و نمیتونم چشم بسته نظر بدم.ولی میگم بازی های انحصاری سونی عالی هست.حتی فراتر از عالی!آنچارتد و Last of us و در ادامه Beyond:Two souls فکر کنم برای مثال زدن کافی باشه.

نمیدونم توی این بازی شما چی میبینید که من نمیبینم..من از این بازی متنفرم!

حس نفرت از برخی آدم ها حس خشم و خنثی شدنش کلا حسی که باید درک کرده باشیش یه تیکه از موزیکی که برای اسنشن خوندن رو میزارم حال کن باهاش درک میکنی چی میگه

Touch me and then turn away

and put your hands into the flame

tell me if you feel this pain

cause i don't want to be a ball and chain

خدایی نه به این همه تبلیغ این بازی تو اینترنت.

نه به مزخرفیش.

خدایی اگه به لحظه خرید این بازی برگردم، حتی نگاشم نمی کنم.

یه چرت و پرتیو سر هم کردم.

نه به مزخرفیش.

میگم منظورت Last of us که نیست؟گفتم شاید منظورت این باشه فقط یک کلام برو نمره های سایتا رو ببین و از همه مهمتر شعار بهترین بازی نسل رو هم بشنو!

نه به مزخرفیش.

منظورت remmber me ؟

خو میدادی به ما مرده مومن من بهت 70 هزار هم میدادم هرچند کمه اما از اینکه مفت بدی بهتره :دی

واقعا حال نکردی باهاش :| البته به نظرت احترام میزارم هر کسی یه سلیقه داره یکی مثل شما یکی مثل مصطفی از بازی محبوب من خوشش نمیاد :دی یکی مثل بهرام از halo خوشش میاد یکی مثل خودم از مایکرو خوشش نمیاد :))

همیناست که ما رو متفاوت میکنه اما به دور از شوخی و ... بازی عالی هست به نظرم یه بار بشین از سر فرصت بازی کن

ما دیگه نظر نمیدیم.

من که نظرت رو ندیدم بهرام جون.

نه محمد سجاد جان این چه حرفیه.آخه جای تعجب داره.این بازی از همه لحاظ کامله ولی خوب بعضی ها هم خوششون نمیاد.اگه میشه دلایل این که از این بازی خوشت نیومد رو بگو

نه رضا جان این چه حرفیه.آخه جای تعجب داره.این بازی از همه لحاظ کامله ولی خوب بعضی ها هم خوششون نمیاد.اگه میشه دلایل این که از این بازی خوشت نیومد رو بگو

1-اسمم محمد سجاده. هر جور دوس داری بگو.

2-اصلا توی کامپیوتر خودم بازی نکردم.تهران که بودم پسر عموم یه بازی خرید منم اینو خریدم.

3-تو خونه عموم که بازی کردم حال نداد.یعنی من کلا 1 ساعت هم بازی نکردم.میگم حال نداد.البته فقط همین نبو.اونموقع سیستمم پایین بود.به خاطر همین عوضش کردم.

4-ادمین جون گفتم مفتی ولی اون یکی بازی رو از پسر عموم گرفتم.

در واقع طاق زدم.

مگه دیوونه شدم مفتی بدم!!!!!!!!!!!!!!!

تازه اون مجموعه فوتبال بود.فوتبال ساحلی-فوتبال خیابونی-فیفا 2005 هم بود:دی

1-اسمم محمد سجاده. هر جور دوس داری بگو.

2-اصلا توی کامپیوتر خودم بازی نکردم.تهران که بودم پسر عموم یه بازی خرید منم اینو خریدم.

3-تو خونه عموم که بازی کردم حال نداد.یعنی من کلا 1 ساعت هم بازی نکردم.میگم حال نداد.البته فقط همین نبو.اونموقع سیستمم پایین بود.به خاطر همین عوضش کردم.

4-ادمین جون گفتم مفتی ولی اون یکی بازی رو از پسر عموم گرفتم.

در واقع طاق زدم.

مگه دیوونه شدم مفتی بدم!!!!!!!!!!!!!!!

تازه اون مجموعه فوتبال بود.فوتبال ساحلی-فوتبال خیابونی-فیفا 2005 هم بود:دی

پس محمد سجاد شرمنده من فكر ميكردم أسمت رضاست

پس شما remmber me ميگه ديگه چون The last of us فقط براي ps3 اومده.

درست حدس زدم؟

ما که نمیدونیم remember یعنی چی؟

ولی خداییش عکس همین مرد و دختر بود خداوکیلی.

اسم فارسیشم یه چیز جالب بود خدایی.

بگو

اشتباه گرفتی :دی

Last of us انحصاری PS3 هست!